provozni_objekty.html
home.html
 
 

Budova o rozměrech 15 x 24,5 metrů, obsahuje zhruba z jedné třetiny část dvoupodlažní s veškerým zázemím, ve zbylém prostoru se světlou výškou přes dvě podlaží, se nachází samotný fotografický atelier.

V přízemí dvoupodlažní části se nachází kromě haly s kuchyňkou samostatné kancelářské pracoviště se zázemím a šatna s maskérnou. Ve druhém patře je situováno grafické studio se zázemím.  

V exteriéru je hranolová hmota budovy narušena pultovou střechou v celé půdorysné ploše, jež klesá ve směru klesajícího terénu na parcele a ostatních přilehlých pozemcích. Linii pultové střechy podtrhuje její přesah, vytvářející římsu v části administrativní, v závěru přechází v oblouku v boční stěnu budovy. Vzhled budovy jasně definuje své funkce, kdy je administrativní část se zázemím, mírně zastouplá, s fasádou obloženou vertikálně kladenými dřevěnými prkny, z nichž plasticky vystupují plechem lemované okenní otvory a v parteru vstup. Zbylá část budovy obsahující fotografický sál, je bez oken a s graficky pojednanou barevnou fasádou, prozrazující blízkost funkce budovy k umělecké tvorbě..

autor:                        Marcel Vondra, Jája Zajícová

investor:                    GALNOR visual design

realizace:                  2010

GPS souřadnice:      50°30'58.839"N, 14°58'39.491"E

FOTOATELIÉR

MNICHOVO HRADIŠTĚ  

Kontakt: Marcel Vondra, +420 776 767 652, majaq@majaq.cz