rodinne_domy.html
home.html
 
 

Rodinný dům byl postaven v šedesátých letech minulého století jako montovaný domek MULTI 061, postavený na vyzděném, částečně zahloubeném suterénu v půdorysném tvaru L. Montovaná konstrukce prvního nadzemního podlaží je v havarijním stavu, tudíž bude rekonstruována v původních hmotových dimenzích s upravenými dispozicemi, jako energeticky úsporná dřevostavba.

Koncepcí  je prolínání se dvou, nestejně vysokých  hmot, kdy vyšší, kolmá na obslužnou komunikaci, s pultovou plechovou střechou klesající k silnici, přechází jednoduchým geometrickým tvarem oblouku do čelní stěny. Oplechování střechy se tak přelévá do čelní fasády a vytváří tak výrazný výtvarný prvek. Z boků je obložena modřínovým dřevem a obsahuje hlavní obytnou místnost se zázemím.

Nižší hmota protíná vyšší hmotu, kdy levá část obsahuje krytý vstup do domu a pravá, výraznější část obsahuje ložnicové křídlo domu. Nižší hmota je pojata jako rám, s minimem okenních otvorů do ulice a s francouzskými okny z ložnic otevřenými na terasu a do privátní zahrady. Terasa jež je  u obývacího pokoje částečně kryta  pergolou, stínící jižní slunce, má stejnou niveletu cca 1,7m nad terénem, jako dům a je se zahradou spojena schodištěm. V suterénu se nachází technické zázemí domu, v podobě kotelny a prádelny, dále pak dílna a sklep.

BŘEZHRAD

autor:                    Marcel Vondra

investor:                soukromá osoba

plocha celkem:     90 m2

realizace:              2010

GPS souřadnice:  50°10'19.461"N, 15°47'16.938"E

Kontakt: Marcel Vondra, +420 776 767 652, majaq@majaq.cz