rodinne_domy.html
home.html
 
 

Nepodsklepený dům má půdorysný tvar "L". Koncepcí  je prolínání se dvou, nestejně vysokých  hmot, kdy dvoupodlažní, kolmá na obslužnou komunikaci, se sedlovou střechou a jednoduchým geometrickým tvarem, obsahuje veškeré obytné místnosti se zázemím. Nižší hmota, jež svým zastíněním zprivátňuje rekreační zahradu, má pultovou střechu a obsahuje krytý vstup do domu, garáž a technologie, včetně tepelného čerpadla.   

Vstupuje se otevřenou přízemní hmotou domu, která zároveň umožňuje přímý průchod do rekreační zahrady.

Základní ideou interiéru je pojmout veškeré hlavní obytné části ( jídelna, kuchyně, obývací pokoj ) do jednoho, navzájem komunikujícího prostoru, včetně optického a pocitového napojení na podkroví. To umožňuje otevřená galerie nad jídelnou a zrcadlo tříramenného schodiště v jedné ose, kolmé na chodbu, vytyčující  svou vzdušností a prosvětleností střed celého objektu.

Schodiště do podkroví, kam jsou situovány privátní prostory objektu, ústí na chodbu -"lávku", s průhledy do přízemních částí domu.

exteriér objektu je pojat stroze, vyšší hmota bude mít barevnou omítku, nižší část včetně pergoly stínící terasu, má obklad z šedých cetris desek v kombinaci s horizontálně kladenými dřevěnými hranoly a prkny.

Na sedlové střeše jsou použity šablony cembrit tmavé barvy, nižší hmota domu bude mít střechu zarostlou extenzivní zelení.

HÁJE U PŘÍBRAMĚ

autor:                      Marcel Vondra , Jája Zajícová

investor:                  soukromá osoba

plocha celkem:       163 m2

realizace:                2008 – 2010

GPS souřadnice:    49°40'10.575"N, 14°2'20.131"E

Kontakt: Marcel Vondra, +420 776 767 652, majaq@majaq.cz