rodinne_domy.html
home.html
 
 

Koncepcí domu je prolínání se dvou nestejně vysokých hmot, kdy nižší blok obslužných provozů a ložnic vytváří půdorysně tvar písmene U, a vyšší, dispozičně centrální je hlavním obývacím prostorem domu.

Za zádvěřím s šatnou následuje chodba, jež se přimyká k hlavnímu obytnému prostoru. Ta vrcholí vstupy do klidové částí domu v podobě hostinského pokoje se samostatným sociálním zázemím, šatny a na ni navazující ložnice s přístupem do koupelny s toaletou. Následuje pracovna, jež uzavírá klidové křídlo z jižní strany.

Centrálně situovaný obývací prostor má vyšší strop a bazilikální osvětlení ve směru východ-západ. Severní stranou se stýká s chodbou, jež je oddělena hranolem krbu stojícím v ose obývací haly. Jižní stranou se hala velkou zasklenou stěnou s posuvnými dveřmi otevírá do rekreační zahrady, kdy interiér volně přechází ve venkovní terasu. Ta je v části navazující na obývací prostor kryta vytaženou pultovou střechou, zastřešující celou centrální část domu.

V západní části se k obývací hale přimyká, sníženým stropem a sloupem opticky oddělená kuchyně, přecházející jižním směrem v jídelnu.  

V severní části pozemku se nachází samostatná garáž se skladem, jež je s hlavní hmotou spojena pultovým zastřešením parkovacího stání.

V exteriéru je západní křídlo domu a zastřešení terasy kryto dřevěným roštem z horizontálních hranolů, zbývající části objektu mají omítku výrazné cihlové barvy.

HRADIŠTĚ I  

autor:                    Marcel Vondra, Jája Zajícová

investor:                soukromá osoba

plocha celkem:     165 m2

realizace:              2006 – 2008

GPS souřadnice:  50°3'53.685"N, 15°46'19.443"E

Kontakt: Marcel Vondra, +420 776 767 652, majaq@majaq.cz